חדש בבית אלה

קורסי התמקדות חדשים נפתחים...

הרשמה

רוצה להתעדכן?
הירשם/י לניוזלטר החודשי!

העצמה אישית ומשפחתית בדמיון מודרך ו NLP

סיפור הלידה והאימהות של אהובה: "העצמה אישית ומשפחתית"

פרק א: ההריון והלידה

חגית ליוותה אותי במהלך שני הריונות ולידות וגם אחרי הלידות. אני מאד אוהבת את התפיסה שלה בעניין הדולה , תפיסה האומרת שדולה זו אישה התומכת באישה, מעבר לתקופת ההריון והלידה. בתחילת הדרך לא ידעתי כמה זה נכון.

ההריון והלידה היו העניין הראשוני שלשמו הגעתי לחגית, אבל דרך זה למדתי המון על עצמי וכיום אני במקום אחר לגמרי. מקום של עוצמה ומודעות, אמונה וקבלה. חגית הביאה אותי בזמן קצר למחוזות שהיו קיימים אצלי רק בדמיון, אז זהו שלמדתי שהדמיון יכול להיות המציאות הבאה בקלות של לחיצת כפתור.

בלידה הראשונה שלי, שאפתי והתכוננתי ללידה טבעית, אבל הלידה התפתחה מהר מאד לכיוון של ניתוח קיסרי. למרות זאת יש לי זיכרון חזק ומענג מהחלק הראשון של תהליך הלידה שקדם לניתוח. הגעתי ללידה זו אחרי תהליך בו למדתי להתמודד עם הצירים ולהפיג את הכאב באמצעות הרפייה ונשימות מכוונות. ההנחייה והתמיכה שקיבלתי מחגית יצרו אצלי אווירה של שקט פנימי. הייתי בהרפיה מוחלטת והרגשתי נפלא. לא אהבתי את הניתוח שנקלעתי אליו, אבל למרות הלחץ והמשבר, יכולתי להגיב באופן חיובי ונמרץ. האופן שבו הגבתי מאד חיזק אותי והעצים אותי.

בהריון השני שוב שאפתי ללידה טבעית, אבל חששתי מאכזבה על רקע הניתוח שעברתי בלידה הראשונה.חגית ליוותה אותי גם במהלך ההריון והלידה השניים. המטרה שלי הייתה לחזק את האמונה שלי בעצמי וביכולת שלי ללדת. שני קולות ליוו אותי: הקול הבטוח והמאמין של חגית, והקול הספקני שלחש לי מבפנים שלא יכול להיות שאני אגיע ללידה טבעית. הלידה הייתה מאד ארוכה, הסוף לא נראה בקצה, עברתי המון שלבים ומשברים, חגית הייתה איתי כל הזמן מציעה אפשרויות, תומכת ומחזקת. מזכירה לי כל הזמן שאני זאת שבמרכז, שעלי להיות קשובה רק לעצמי ולתינוקת שלי ושאני יכולה ללדת. בסופו של דבר ילדתי בלידה טבעית כמו שחלמתי. הדבר החזק ביותר שזכור לי היה תהליך שעברתי אתה בדמיון מודרך, ממש בשיא המשבר. לאחר המון שעות, לאחר שניסינו את כל האפשרויות, העייפות השתלטה, המרדים היה בדרך והצירים לא התקדמו. בתהליך דמיינתי איך הגוף שלי ניפתח ואיך הלידה מתפתחת. למרות שכבר הייתי בערפול חושים התרגיל היה כל כך מוצלח, שזמן קצר לאחר מכן התחילו צירי הלחץ, הייתה פתיחה מלאה והכל התחיל לזרום (אפילו לא הטריד אותי שכאב לי מרוב שחיכיתי לזה) . אני יודעת שבשלב הזה ברבים מהמקרים עוברים לאפידורל או לניתוח בניגוד לרצון היולדת, אני מאושרת שיכולתי ללדת בדרך שחלמתי ורציתי. בלעדי חגית זה לא היה קורה, כי היא האמינה באופן שלם ומוחלט שזה אפשרי וזה יקרה, בשעה שכל הסביבה בבית החולים שידרה ספקנות וחוסר אמונה.

פרק ב: האימהות

שנה שנתיים לאחר מכן הגעתי לחגית בעקבות כאבים פיסיים שחוויתי וגם שאלות שהעסיקו אותי בקשר ליחסי עם ילדי ועם משפחת האם שלי. חוויתי איך הרגש משפיע על הגוף. הטיפול ששילב שיאצו ורפלקסולוגיה עם דמיון מודרך ו-NLP הגיע לרבדים מאד עמוקים בתוכי ונתן לי הרבה תשובות למה שחיפשתי.

חגית בכל פגישה תמיד שמה הכל מחוץ לדלת, בכל פעם היא נתנה לי את ההרגשה שכרגע אני מרכז העולם והדבר הכי חשוב. ההקשבה שלה כל כך כנה ואמיתית שהכל נפתח מאליו, המקום החם והנעים הזה מאפשר לפרוק הכל ללא שיפוטיות ומחסומים, שזה כבר הרבה מאד, אבל יש עוד הרבה מעבר. השיקוף והמשוב שלה מאד מדויקים ואמיתיים, בעזרתה אני יכולה להבין מהר מאד באיזה נקודה אני נמצאת, מהו בדיוק הקושי ועל מה כדאי להתגבר. לאחר מכן היא מציעה דרך יעילה ומהירה להתמודדות. לדוגמא אחד הדברים שמאד הציק לי בחיים זה החרדה והדאגנות שלי כאמא. זה ממש שיבש לי את החיים. התהליך שעברתי עם חגית מאד עזר לי להפחית את הדאגה ולהירגע.

ככל שהילדים גדלים אני נוכחת יותר כמה הם מהווים מראה מצוינת בשבילי. דרכם אני לומדת על עצמי. וכשאני מטפלת בעצמי אני יכולה לעזור גם להם בקשיים שלהם. וככל שאני שלמה יותר עם עצמי כך גם הם.

"עם חגית עברתי ממש שלבי התפתחות, ילדתי איתה ילד וילדה וגם את עצמי. בעצם קיבלתי אצלה מענה משפחתי מהרגע שהחלטתי להקים משפחה ולכל אורך הדרך. אני מרגישה שיש לי מקור השראה ותמיכה עכשיו ותמיד".

אהובה לוין אדוט, כרכור, פברואר 2006

 

לפגישה אישית עם חגית צרי קשר

הכנה ללידה - ליווי אישי לקראת הריון, לידה ואמהות

סדנאות העצמה לנשים - מפגשי נשים באוהל האדום.

העצמה אישית ומשפחתית בדמיון מודרך ו NLP
העצמה אישית ומשפחתית בדמיון מודרך ו NLP
חגית ספנסר | רח' השניים 6, כרכור | 052-8916931 | chagit@beitella.co.il | www.beitella.co.il