חדש בבית אלה

קורסי התמקדות חדשים נפתחים...

הרשמה

רוצה להתעדכן?
הירשם/י לניוזלטר החודשי!

הקשבה, מגע של חסד

היא ישבה קצת בצד, פניה מרוחקים. הרבה זמן שלא ראיתי אותה. שלום! פניתי אליה בפנים מחייכות, מה שלומך?
"בסדר" ענתה לי ועיניה נמנעות מלפגוש את עייני.

הייתי בדרכי לפגישת עבודה. החזרתי לה שלום חטוף, רגלי מיהרו ללכת הלאה. השעון הראה לי שאני צריכה להתחיל לרוץ כדי להגיע בזמן.
רצתי, הגעתי, עשיתי V על עוד משימה.
במשך כל הפגישה המשיכו פניה ללוות את פני. תהיתי מה עבר עליה, מה השתקף ממבטה המרוחק. נזפתי בעצמי על שלא עצרתי להקשיב לה באמת.

בדרך חזרה, עברתי שוב באותה פינה, בתקווה לפגוש אותה שוב. אולי תהיה לי הזדמנות לעצור הפעם, להתיישב מולה, לחפש ולמצוא את המבט שלה, לשאול שוב מה שלומה, ולהקשיב למה שמסתתר מאחורי ה"בסדר" שלה...

כל כך הרבה הזדמנויות לרגעים של חסד, עוברים כך על ידינו בלי משים, כשאנחנו ממהרים לדרכנו... שוכחים מה חשוב באמת, מגע אנושי פשוט.

"כולנו מסוגלים להשפיע על כוח החיים... בני אדם ריפאו זה את זה מימי בראשית. ריפוי התחלואים העכשוויים שלנו נעוץ אולי בהכרה מחודשת ביכולת שיש לכולנו לרפא זה את זה, בכוח האדיר הטמון ביחסים הפשוטים ביותר בין בני האדם: כוחו של המגע, הברכה שבסליחה, החסד הטמון ביכולתו של הזולת לקבל אותך בדיוק כמו שאתה ולמצוא בך טוב שלא ידעת עליו."   ד"ר רחל נעמי רמן (מתוך ספרה "חוכמה משולחן המטבח")..

"לפני כל מפגש אני לוקח רגע כדי להיזכר באנושיות שלי. אין שום התנסות שאדם זה עבר, שאני לא מסוגל לחלוק איתו. אין שום פחד שאינני מסוגל להבין, ואין סבל שאני עשוי להישאר אדיש כלפיו, מכיוון שגם אני בן אדם, לא משנה מה עומק הפצע שלו, הוא לא צריך להתבייש בנוכחותי. גם אני פגיע. ומכיוון שאני פגיע, אני מספיק. יהיה סיפורו אשר יהיה, הוא לא צריך להישאר בודד איתו. זה מה שיאפשר לו להתחיל להירפא.  " ד"ר קרל רוג'רס, פסיכותרפיסט.

"ההקשבה היא כלי הריפוי העתיק ביותר ואולי גם החזק ביותר. פעמים רבות בעזרת איכות ההקשבה שלנו, ולא בעזרת חוכמתנו או המילים שלנו, אנחנו מסוגלים לחולל את השינויים העמוקים ביותר באנשים הסובבים אותנו. כשאנחנו מקשיבים, אנחנו מציעים, נוסף לתשומת הלב שלנו, הזדמנות לשלמות. ההקשבה שלנו יוצרת מקלט לחלקים חסרי הבית אצל הזולת. לכל מה שנשאר דחוי, בלתי אהוב ולא מוערך על ידם ועל ידי זולתם. לכל מה שחבוי ונסתר. כשאתה מקשיב בנדיבות למישהו, הוא מסוגל לשמוע את האמת שבתוכו... בשקט שבהקשבה אתה יכול לפגוש את עצמך בכל אדם." .  ד"ר רחל נעמי רמן (מתוך ספרה "חוכמה משולחן המטבח").

קורס התמקדות ייפתח ב 10 ביוני 2014
18 מפגשים בימי שלישי אחרי הצהריים.
לפרטים והרשמה 

חגית ספנסר | רח' השניים 6, כרכור | 052-8916931 | chagit@beitella.co.il | www.beitella.co.il