חדש בבית אלה

קורסי התמקדות חדשים נפתחים...

הרשמה

רוצה להתעדכן?
הירשם/י לניוזלטר החודשי!

הגיגי יום הולדת 64

בעוד מספר ימים אחגוג את יום הולדתי ה 64. "איך הזמן רץ..."

בשנים האחרונות התחלתי לשים לב שהחוויות שאני עוברת בעשור הזה של חיי הן כל כך שונות מהמוכר, כל כך מפתיעות, שחסרות לי מילים לתאר אותן. במקום לספר לעצמי מה שקורה לי אני חולמת על כך חלומות. חלום שווה יותר מאלף מילים.

באחד החלומות האחרונים חלמתי שאני נמצאת בארץ זרה, עם קבוצה, ואנחנו מתארגנים לפרידה מהמקום. אני בחדרי, מנסה לארוז את חפצי. שוב השארתי הכל לרגע האחרון. כולם כבר בחוץ, ארוזים, עסוקים בלהיפרד מהמקום, מהמארחים, מתחבקים, מצטלמים... ואני תקועה בחדר, מנסה למיין, לארגן, לסדר...

אני מסתכלת על ערמת החבילות שמונחת לפניי. נוזפת בעצמי: "איך אספת כל כך הרבה דברים?! בטח לא יתנו לך לעלות עם כל זה על המטוס!.. מחשבה חדשה מגיעה: "אולי פשוט אשאיר כאן את כל החבילות האלה, או את חלקן? הרי ממילא אני לא משתמשת במרבית הדברים שארוזים בתוך השקיות. זו הזדמנות! והאמת, חלק מהחבילות נדמה לי אולי בכלל אינו שלי". (מי מאיתנו לא סוחב איתו טראומות, אשמות ובושות מדורות קודמים...)

אני מתקשה להחליט. השעון מתקתק ואני מרגישה את המתח עולה בתוכי. אני לא חושבת היטב כשאני לחוצה.

בו זמנית אני גם מתייסרת על כך שאני מחמיצה את תהליך הפרידה הקבוצתי שמתרחש בחוץ וגם חוששת לאבד את הקבוצה. בסוף עוד ייסעו בלעדי...

אני עוזבת לרגע את החדר כדי לבקש מחברה שתחכה לי וכשאני חוזרת לחדר אני מגלה שהוא ריק. משהו פינה את כל חפצי... וואו!...
האם אני מרגישה הקלה, או בהלה? אולי גם וגם...
מי אני בלי החפצים שלי?...

זיכרון החלום המשיך להעסיק אותי.
האם הייתה זו קריאה להתנקות, התקלפות, התנשלות, התדייקות...?

בניוזלטר הקודם כתבתי הגיגים על פרידה שזכו להרבה תגובות. תודה לכם על ההקשבה והשותפות. אני מבינה שנגעתי בסוגיות אוניברסליות שמעסיקות את כולנו. לפעמים מתחת לפני השטח (בחלומות למשל...) ולפעמים לגמרי מעליו, בזמן ערות.

אחת המשימות שלקחתי על עצמי בתקופה זו בחיי היא לתת בית. ליזום ולארח בבית אלה קבוצות שיעסקו בסוגיות קיומיות בסיסיות כמו חיים ומוות, בדידות וחופש, אושר וסבל וחיפוש אחר אותנטיות ומשמעות.

אחרי החגים תיפתח בבית אלה קבוצה חדשה של "קפה מוות".
כל הפרטים כאן

חגית ספנסר | רח' השניים 6, כרכור | 052-8916931 | chagit@beitella.co.il | www.beitella.co.il